Gabinet terapii pedagogiczej i logopedycznej

Ku Słowu

 

 

O mnie

mgr Agnieszka Horabik

tel. 506 149 369

(po 17.00)

 

Ku SŁOWU

Brwinów k/Warszawy ul.Chopina 1

 

Nazywam się Agnieszka Horabik i mieszkam w Brwinowie k/Warszawy. Jestem  logopedą, terapeutą pedagogicznym, glottodydaktykiem i nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej. Ukończyłam Pedagogikę na Uniwersytecie Warszawskim oraz Podyplomowe Studium Logopedii na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, a także Podyplomowe Studium Terapii Pedagogicznej dla uczniów ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się.  Ukończyłam wiele szkoleń i kursów m.i poznałam i pracuję Metodą Dobrego Startu prof. Bogdanowicz,  glottodydaktykę prof. B. Rocławskiego,  Edukację Matematyczną Ireny  Gruszczyk –Kolczyńskiej, Pedagogikę Zabawy Klanzy, Ruch Rozwijający Weroniki Sherborne, Odimienną Metodę Nauki Czytania Ireny Majchrzak. Zawsze staram się dostosować metody terapii logopedycznej i pedagogicznej  indywidualnie do potrzeb i możliwości pacjenta.

­

Prowadzony przeze mnie gabinet terapii pedagogicznej i logopedycznej Ku Słowu jest miejscem, w którym realizuję swoje pasje. Łączę pracę terapeutyczną z nieustannym odkrywaniem potencjału twórczego tkwiącego w dziecku. Każdy, nawet najmniejszy sukces moich pacjentów dostarcza mi wiele radości i zawodowej satysfakcji, motywując mnie do działania.  Moje zalety to: dobry kontakt z dziećmi, duże zasoby cierpliwości i wyrozumiałości, otwartość na nowe koncepcje pedagogiczne i logopedyczne oraz kreatywność. Noszę w sobie permanentną potrzebę zdobywania wiedzy i nowych doświadczeń.

­

Jestem autorką dwóch pakietów zeszytów edukacyjnych  dla dzieci 2,3,4,5 letnich „Edukacyjne Przygody Sowy Sabinki” oraz „Elementarz mądrego dziecka” wydanych przez Ringier Axel Springer, a także współautorką pakietu edukacyjnego dla dzieci „Księga Uśmiechu” wydawnictwa Juka i przewodnika metodycznego ze scenariuszami zajęć dla nauczycieli.

­

Gabinet terapii logopedycznej i pedagogicznej Ku Słowu to miejsce przyjazne dzieciom, młodzieży i rodzicom. To miejsce, w którym chcę pomóc moim pacjentom w opanowaniu wyrazistej mowy oraz w pokonaniu wszelkich trudności szkolnych. Jednak zawsze pamiętam o tym, jak bardzo ważne  w terapii  jest budowanie u dziecka poczucia własnej wartości i doświadczenie sukcesu w procesie nauczania. Równie duży nacisk kładę na współpracę z Rodzicami, dlatego po każdych zajęciach dziecko otrzymuje karty pracy utrwalające przerobiony materiał, po to aby każdego dnia przez 5 -10 minut doskonalić ćwiczoną umiejętność. Jestem głęboko przekonana, że razem możemy odnieść sukces!
 

01

Moje artykuły

 

 

 

 

 

 

logo_granatowe1rgb_245x200